مناطق آزاد-گردشگری

تمایل ایرلاین‌ها برای برقراری پروازهای عتبات در ماه محرم و ایام اربعین

 دبیر انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی خراسان رضوی گفت: با توجه به قیمت بالای مسیر پروازهای خارجی، شرکت‌های هواپیمایی که در این روزها عرضه‌ پروازهای خود را به شدت کاهش داده‌اند، تمایل دارند پروازهای خود را به مسیرهای خارجی به خصوص عتبات عالیات اختصاص دهند.

به گزارش پایگاه خبری نقش نیوز ، فرهاد دوایی در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص وضعیت فروش بلیت‌های هواپیما برای اربعین اظهار کرد: لیست پروازهای اربعین هنوز باز نشده است و معمولا یک ماه مانده به اربعین لیست پروازها باز خواهد شد. در این روزها به دلیل اینکه ایرلاین‌ها مدعی هستند هزینه‌های پرواز با قیمت بلیت همخوانی ندارد، پروازها را به شدت کاهش داده‌اند، اما از آنجا که قیمت مسیرهای پروازی خارجی، به طور مثال مشهد به نجف بالا است، ایرلاین‌ها ترجیح خواهند داد پروازهای خود را به این مسیر اختصاص دهند.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به قیمت بالای بلیت پروازهای خارجی، در زمان اربعین میان ایرلاین‌ها رقابت شکل خواهد گرفت تا مسیرهای پروازی بیشتری به نجف و یا بغداد اختصاص دهند.

دبیر انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی خراسان رضوی در خصوص میزان قیمت بلیت پروازهای اربعین گفت: در این خصوص باید منتظر تصمیم نهایی سازمان هواپیمایی کشوری برای قیمت بلیت پروازهای اربعین باشیم. اگر سازمان هواپیمایی کشوری قیمت پروازهای اربعین را مشخص نکند، قطعا ایرلاین‌ها همانند پروازهای داخلی، خودشان برای مسیرهای پروازی اربعین نرخ تعیین خواهند کرد که فراتر از نرخ مصوب است.

دوایی با اشاره به اینکه قطعا در ایام محرم و اربعین تقاضا برای سفرهای نجف و بغداد افزایش پیدا خواهد کرد، تصریح کرد: در حال حاضر ظرفیت پروازی موجود تقاضای مسافران عتبات را پاسخ می‌دهد. در هر هفته به طور میانگین حدود ۲۰ پرواز رفت و برگشت از مشهد به نجف انجام می‌شود که عمده این پروازها با مسافران عراقی پر می‌شود.

وی ادامه داد: قیمت بلیت پروازهای رفت و برگشت مشهد به نجف حدود ۱۳ تا ۱۴ میلیون تومان برآورد می‌شود، در حالی که در سال گذشته و در ایام اربعین پروازهای مشهد به نجف حدود ۶ میلیون تومان بود.

دبیر انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: اگر قیمت پروازها همین میزان باشد قطعا پروازها برای ایام محرم و اربعین از سوی ایرلاین‌ها افزایش خواهد داشت، چرا که برای شرکت‌های هواپیمایی صرفه بیشتری خواهد داشت. البته با توجه به افزایش قیمت بلیت پروازها استقبال زائران ایرانی از مسیرهای هوایی برای سفر به عتبات عالیات به شدت کاهش داشته و سایر مسیرها را برای سفر به عتبات جایگزین کرده‌اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا