آخرین اخبارفرهنگی

شکایت رسانه ملی از مهران مدیری ؟

شکایت سازمان صداوسیما برای دریافت مبلغ آگهی مسابقه «دورهمی» از مجری این برنامه، می‌تواند در نوع تعامل رسانه با چهره‌ها مؤثر باشد.

به گزارش پایگاه خبری نقش نیوز به نقل از ایسنا، چهارشنبه ـ ۱۷ آبان‌ ماه ـ بود که مسعود ستایشی (سخنگوی قوه قضاییه) در نشست خبری هفتگی خود ادعای تهیه‌کننده مسابقه «دورهمی» مبنی بر شکایت سازمان صداوسیما از مهران مدیری را تایید کرد و گفت: سازمان صداوسیما به طرفیت شرکت همراه رسانه دادخواستی را تقدیم دادگاه کرده و خواسته‌اش مطالبه وجه قراردادی بوده و دادگاه هم در حال رسیدگی به این پرونده است.

شکایت رسانه ملی از مهران مدیری بابت پخش نشدن ۴۵ قسمت باقی‌مانده مسابقه «دورهمی»، از جمله اتفاقات جنجالی یک سال اخیر تلویزیون است که بر اساس اخبار منتشر شده، طی سال‌های اخیر کمتر مورد مشابه داشته است.

موضوع درباره چهره‌ای اتفاق افتاده که یکی از پربیننده‌ترین برنامه‌های یک دهه اخیر را اجرا می‌کرد و طبعا رقم چشمگیری از آگهی‌های قبل، میان و بعد از آن به تلویزیون می‌رسید. بنابراین وجه درخواست‌شده رسانه ملی از مدیری طبق شکایت ـ که اعلام نشده ـ رقم بالایی است.

اما این شکایت چه به محکومیت مدیری برای پرداخت رقم مورد درخواست برسد و چه رد شود، می‌تواند در شکل همکاری سازمان صداوسیما با دیگر چهره‌ها هم تاثیرگذار باشد؛ خصوصا آنها که بدون در نظر گرفتن جایگاه حقوقی خود در رسانه ملی، گاه به اظهارنظرهای خاص سیاسی ـ اجتماعی می‌پردازند.

به نظر می‌رسد یکی از اهداف اصلی مدیران رسانه ملی در طرح این شکایت، ایجاد بازدارندگی برای انجام این‌گونه اظهارنظرها و کنش‌های سیاسی باشد.

این شکایت البته نتیجه احتمالی دیگری نیز می‌تواند داشته باشد. در شرایطی که تلویزیون در سال‌های اخیر با کاهش حضور چهره‌های هنری و رسانه‌ای محبوب روی آنتن مواجه است و همین اتفاق، در برقراری ارتباط برنامه‌ها و سریال‌ها با مخاطبان اختلال نیز ایجاد کرده، این شکایت می‌تواند در حضور مجدد چهره‌ها در صداوسیما تاثیرگذار باشد. به عبارت دیگر سلبریتی‌هایی که به اظهارنظرهای خبرساز سیاسی ـ اجتماعی عادت یا علاقه دارند، در چنین شرایطی ممکن است برای انعقاد قرارداد با سازمان صداوسیما دچار تردید شده یا حتی قید آن را بزنند.

این اتفاق خصوصا برای سینماگرانی مانند محسن تنابنده سرپرست نویسندگان و بازیگر اصلی سریال «پایتخت» که این روزها صحبت از تولید فصل هفتم آن شنیده می‌شود، محتمل خواهد بود.

باید دید سرانجام طرح شکایت حقوقی سازمان صداوسیما از مهران مدیری بابت پخش نشدن مسابقه «دورهمی» به کجا خواهد رسید و آیا با توافق طرفین، ماجرا ختم به خیر خواهد شد یا نه؛ خصوصا که مدیری پس از اظهارنظرهای جنجالی‌اش در سال گذشته، ویدیویی را در توضیح سخنانش منتشر کرد و به نوعی برخی از آن‌ها را پس گرفت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا