آخرین اخبار

یک دستاورد جدید جهانی برای اقتصاد ایران

اتاق بازرگانی تهران در در ماه گذشته میلادی بالاترین فعالیت را در میان اتاق‌های بازرگانی جهان به نام خود ثبت کرد و این دستاورد ی جدید جهانی برای اقتصاد ایران می باشد.

به گزارش پایگاه خبری نقش نیوز، اتاق بازرگانی بین‌الملل که نهاد مادر همه اتاق‌های بازرگانی در سراسر دنیاست، اتاق بازرگانی تهران را به عنوان اتاق برتر دنیا در ماه جولای ۲۰۲۱ انتخاب و معرفی کرد. این انتخاب به خاطر فعالیت‌های مختلف اتاق تهران در بخش‌های مختلف اعم از حوزه صدور گواهی مبدا و عضویت، تا ارائه خدمات مختلف به اعضا و تلاش برای بهبود فضای کسب‌وکار است.

بنا بر اعلام روابط عمومی اتاق تهران، در ماه‌های اخیر اقدامات متنوع اتاق در حوزه‌های مختلف شامل تدوین گزارش‌های تخصصی در حوزه‌های تجارت، اقتصاد، سرمایه‌گذاری و …، ارائه اخبار گوناگون مرتبط با اتاق و اقتصاد ملی و جهانی، ارائه بسته راهبردی نجات اقتصاد ایران، تدوین تقویم رویدادهای تجاری مجازی و گزارش این جلسات، مشارکت فعال در بستر ارتباطی ICCWCF و رویدادهایی همچون برگزاری وبینارهای تخصصی موجب شده اتاق تهران از بین ۲۷۸۰ اتاق بازرگانی در ۵۰ کشور جهان به عنوان اتاق برگزیده ماه جولای فدراسیون جهانی اتاق‌های بازرگانی انتخاب شود.

از دلایل دیگر انتخاب اتاق تهران برای این عنوان می‌توان به مواردی مانند کمک به رفع برخی مشکلات اقتصادی در مسیر توسعه کشورمان از جمله ارائه پیشنهادهایی جهت بهبود محیط کسب‌وکار و همچنین پیشنهادهایی جهت جذب سرمایه‌گذاری خارجی و آمادگی به منظور برقراری مبادلات تجاری با سایر کشورها عنوان اشاره کرد.

این موضوعات از طریق ارتباط اتاق تهران با اتاق بازرگانی بین‌الملل به مدیران اجرایی آن و سایر اتاق‌های عضو منعکس شد و در نتیجه این فعالیت‌ها، اتاق بازرگانی بین‌الملل، اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران را به‌عنوان اتاق برتر یا فعال‌ترین اتاق بازرگانی ماه جولای جهان انتخاب کرده‌است.

اعضای هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران در انتخابات‌های چهار ساله و با رای تجار دارنده کارت بازرگانی استان تهران انتخاب می‌شوند. روسای کمیسیون‌های تخصصی اتاق تهران در دوره‌های دو ساله و با رای اعضا انتخاب می‌شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا