آخرین اخباربانک-بیمه-بورس

گذر سرمایه بیمه اتکایی ایران‌معین از مرز 12هزار میلیارد ریال

پس از ارائه گزارش توجیهی افزایش سرمایه از سوی مدیرعامل و اظهار نظر حسابرس شرکت در این خصوص، با موافقت صددرصدی سهامداران حاضر در مجمع عمومی فوق العاده بیمه اتکایی ایران‌معین، سرمایه شرکت از8،090 میلیارد ریال به 12،500 میلیارد ریال افزایش یافت.

به گزارش پایگاه خبری نقش نیوز به نقل از روابط عمومی بیمه اتکایی ایران‌معین، در این جلسه که با حضور کلیه سهامداران، اعضای هیأت مدیره، نمایندگان بیمه مرکزی ج.ا.ایران و حسابرس و بازرس قانونی شرکت (سازمان حسابرسی) در محل دفتر ارتباطی تهران به ریاست حمید دیانت‌پی رئیس هیأت مدیره، تشکیل شد، افزایش 54 درصدی سرمایه در دستور کار قرار گرفته و به تایید سهامداران رسید.

در ادامه مجمع فوق، مدیر عامل شرکت بیمه اتکایی ایران‌معین ضمن قدردانی از حمایت سهامدار عمده مبنی بر اصلاح ساختار مالی شرکت، افزایش سرمایه صورت گرفته را از جهات مختلفی حائز اهمیت دانست.

مجتبی حیدری در این باره اظهار داشت: به دنبال تحقق تصمیم مهم افزایش سرمایه، عنوان بزرگترین شرکت اتکایی از منظر سرمایه ثبتی به نام بیمه اتکایی ایران‌معین رقم خورد که این امر می‌تواند مزیت‌های متعددی از جمله افزایش ظرفیت نگهداری اتکایی و افزایش پرتفوی سرمایه‌گذاری بر اساس حد نصاب های آئین نامه سرمایه گذاری بیمه مرکزی را ایجاد کند.

وی با تاکید بر اینکه برای توسعه کسب و کار این شرکت به ویژه ورود به بازار تکافل اتکایی افزایش سرمایه ضروری بوده افزود: علاوه بر موارد یاد شده، شرکت‌های اتکایی برای پساتحریم و اخذمجوز قبولی اتکایی خارج از کشور به سرمایه قابل قبول نیاز دارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا