آخرین اخباربین الملل

مبادلات تجاری روسیه و آمریکا ۱.۵ برابر شد

با وجود تحریم‌های اقتصادی آمریکا علیه روسیه، حجم مبادلات تجاری بین دو کشور به حدود ۵۰۰ میلیون دلار در ماه افزایش یافته است.

به گزارش نقش نیوز ؛ مبادلات تجاری بین روسیه و ایالات متحده بالاترین سطح خود را از ماه می ۲۰۲۳ به ثبت رساند و به ۴۸۷ میلیون دلار به صورت ماهانه رسید.

به گزارش روسیا الیوم، صادرات روسیه به آمریکا در این مدت شامل کود‌های شیمیایی و اورانیوم غنی شده بوده است.داده‌های آماری ایالات متحده نشان داد که صادرات روسیه به آمریکا تا پایان بهار ۴۷ درصد افزایش یافته است.اورانیوم در صدر کالا‌های صادرات روسیه به آمریکا قرار دارد، زیرا ایالات متحده پس از توقف واردات این ماده سوختی دوباره آن را به ارزش ۲۰۹.۵ میلیون دلار، از سر گرفت.ایالات متحده در ماه می‌گذشته رکورد واردات اورانیوم غنی شده از روسیه به ارزش ۲۰۹.۵ میلیون دلار را به ثبت رساند که بالاترین میزان از مارس ۲۰۲۳ است.

واردات آمریکا از کود‌های روسیه، اما با ۶۰ درصد کاهش به ۹۹.۵ میلیون دلار و پلاتین با ۶ درصد کاهش به ۸۸.۹ میلیون دلار رسیده است.آمریکا همچنین برای نخستین بار از ژانویه گذشته تاکنون تخته سه لایه را با حجم بیش از ۵ برابر به ارزش ۱۱.۶ میلیون دلار و آلیاژ‌های فلزی به ارزش ۱۰.۷ میلیون دلار از روسیه وارد کرد.اما صادرات آمریکا به روسیه نیز ۴۱ درصد افزایش یافت و به ۴۸ میلیون دلار رسید.

واردات روسیه از آمریکا همچنین شامل واکسن با افزایش ۲.۵ برابری به ۱۵.۶ میلیون دلار، محصولات غذایی با افزایش ۲.۶ درصدی به ۶.۹ میلیون دلار و تجهیزات پزشکی با افزایش ۳۱ درصدی به ۴ میلیون دلار رسیده است.

واردات روسیه همچنین شامل دارو و سلولز به ارزش ۳.۸ میلیون دلار بوده است.

ایبنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا