آخرین اخباربانک-بیمه-بورس

رئیس جمهور سه طرح بزرگ صنعتی را با حمایت مالی بانک سپه در کارخانه کویرتایر افتتاح کرد

آیت‌الله رئیسی رئیس جمهور در سفر استانی خود به خراسان جنوبی، ضمن بازدید از کارخانه کویرتایر، سه طرح بزرگ صنعتی این کارخانه را که با حمایت مالی و پشتیبانی بانک سپه انجام شده، افتتاح کرد.

به گزارش پایگاه خبری نقش نیوز ، در این مراسم که دکتر ابراهیمی مدیرعامل بانک سپه و جمعی از مدیران ارشد این بانک حضور داشتند، آیت الله رئیسی رئیس جمهور خط 14 هزار تنی تولید تایر سواری را در این کارخانه افتتاح کرد.

همچنین خط تولید تایرسازی تک مرحله‌ای به‌عنوان هشتمین کشور سازنده دنیا در این مراسم به بهره‌برداری رسید.در این مراسم پروژه 50 هزار تنی تولید تایر فوق سنگین معدنی، کامیونی، اتوبوسی، باری و …. آغاز به‌کار کرد.رئیس جمهور در بازدید از کارخانه کویرتایر که با همراهی جمعی از اعضای هیات دولت، استاندار و نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی صورت گرفت، ضمن بازدید از بخش‌های مختلف این واحد صنعتی استان به کارگران شرکت  کویرتایر خداقوت گفت.

در این مراسم آیت الله رئیسی با تجلیل از اقدامات نوآورانه کارخانه کویرتایر، گفت: شعار ما می‌توانیم در این کارخانه محقق شده و هر روز شاهد ابتکارات جدید در این کارخانه هستیم.

رئیس جمهور در جمع کارگران کارخانه کویرتایر تأکید کرد: اقداماتی که در این مجموعه صنعتی انجام شده، قابل تحسین است و نگاه داخلی سازی، فعالیت‌های دانش بنیان و بومی‌سازی در این کارخانه عملیاتی شده است.

در این مراسم دکتر ابراهیمی مدیرعامل بانک سپه و مهندس زینلی مدیرعامل کارخانه کویرتایر گزارش مبسوطی از فعالیت‌های صنعتی و تولیدات ویژه در این شرکت را که با نگاه دانش بنیان انجام شده، ارائه کردند.

کارخانه کویرتایر واقع در استان خراسان جنوبی از سال 1377 و با حمایت مالی و پشتیبانی بانک سپه کار خود را آغاز کرد که 24 سال از فعالیت این مجموعه صنعتی می‌گذرد. حدود 70 درصد سهام این کارخانه وابسته به گروه سرمایه گذاری امید متعلق به بانک سپه است.

سهم کویر تایر از ارزش افزوده بخش صنعت استان ۲۳ درصد است. در حال حاضر هزار و ۳۰۴ نفر به صورت مستقیم و 4 هزار و ۷۸۰ نفر به صورت غیرمستقیم در این کارخانه مشغول فعالیت هستند که این تعداد، ۱۸ درصد شاغلین بخش صنعت استان و ۳۸ درصد شاغلین بخش صنعت شهرستان بیرجند را تشکیل می‌دهد.

شرکت کویر تایر به جایی رسیده که ۲۰ درصد تایر سواری مورد نیاز کشور را تامین می‌کند. اتکا به دانش بومی و داخلی سازی طی هشت سال گذشته از اقدامات انجام شده در این کارخانه است. این مجموعه صنعتی با هفت رکورد ملی و انحصاری منحصر به فرد، دستاوردهای ماندگاری در ۲۳ سال فعالیت پرافتخار خود کسب کرده و جایگاه اولین تولید کننده تایر سبز و همچنین اولین سازنده پرس پخت در کشور را به خود اختصاص داده است.

شرکت کویرتایر درحال حاضر بخش قابل توجهی از لاستیک مورد نیاز هموطنان و خودروسازان داخل کشور را تامین میکند و نقش کلیدی و تاثیرگذار در اقتصاد استان خراسان جنوبی دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا