آخرین اخباربانک-بیمه-بورس

در دیدار با رییس پژوهشکده بیمه اعلام شد:آمادگی بیمه البرز برای تاسیس صندوق تکافل

مدیرعامل بیمه البرز در دیدار با رییس پژوهشکده بیمه آمادگی این شرکت را برای تاسیس صندوق تکافل اعلام کرد و افزود: تاسیس این صندوق سبب افزایش ضریب نفوذ بیمه کشور و توسعه صنعت بیمه خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری تفاهم آنلاین ، موسی رضایی با بیان این که بیمه البرز با ورود به بازار بیمه کشور سوریه به عنوان راهبر شرکت های بیمه ایرانی در سه حوزه بیمه متعارف، بیمه اتکایی و تکافل، نقش موثری در موضوع تکافل خواهد داشت، تاکید کرد: این شرکت با بهره مندی از نیروی انسانی متخصص، توانگری مالی واجرای فرآیند هوشمند سازی می تواند بازار تکافل ایران را به خوبی هدایت و راهبری کند.
محمدمهدی عسگری، رییس پژوهشکده بیمه نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از امضای تفاهم نامه همکاری پژوهشکده بیمه با بیمه البرز در راستای آموزش کارشناسان و مدیران این شرکت گفت: بیمه البرز جزو معدود شرکت هایی است که در تکافل مجوز فعالیت گرفته است که امیدوارم با بهره مندی از سرمایه اجتماعی متخصص نقشی راهبردی در صنعت کشورمان ایفا کند.
وی همچنین با اشاره به انعقاد تفاهنامه همکاری بیمه ای میان بیمه البرز و یکی از شرکت های سوریه و مثبت ارزیابی کردن این اقدام گفت: پژوهشکده بیمه  به عنوان بازوی علمی و پژوهشی صنعت بیمه آمادگی دارد با هدف حضور موثر بیمه البرز در بازارهای بین المللی در کنار این شرکت باشد.
وی ادامه داد: بعد از اعمال تحریم های ظالمانه و محدود شدن ارتباطات بین المللی به ویژه در صنعت بیمه، این اقدام را می توان اولین حلقه اتصال صنعت بیمه با بازارهای بین المللی دانست و امید است دامنه این ارتباطات به کشورهای حوزه خلیج فارس نیز کشیده شود.
وی با بیان این که اجرای تکافل نیازمند فرهنگ سازی و آموزش است، افزود: طرح شوکا بیمه البرز نیز ماهیت تکافلی دارد چون میزان سرمایه و اندوخته این بیمه نامه کاملا شفاف است.
غلامرضا عزیزی، عضو هیات مدیره بیمه البرز هم در این دیدار ضمن اعلام آمادگی بیمه البرز برای مشارکت و همکاری در اجرای تکافل در صنعت بیمه کشور، گفت: در موضوع تکافل نیازمند فرهنگ سازی هرچه بیشتر هستیم که رسانه ملی می تواند در این حوزه نقش بسزایی داشته باشد.
وی ادامه داد: هم اکنون شاهدیم صنعت بیمه کشور بودجه زیادی را در قالب پرداخت عوارض به نهادهای مختلف برای فرهنگ سازی بیمه در سطح جامعه و به طور مثال کاهش سوانح رانندگی  پرداخت می کند که متاسفانه هیچ گاه در جامعه مطرح نشده است.
مجتبی قمری گل، عضو دیگر هیات مدیره بیمه البرز نیز در این دیدار با اشاره به پویایی و تنوع صنعت بیمه و همچنین لزوم به روز رسانی محصولات بیمه ای متناسب با نیازهای روز جامعه، گفت: بیمه البرز آمادگی دارد با بهره مندی از توان علمی و پژوهشی پژوهشکده بیمه در این راستا گام بردارد.
در این دیدار، رییس و معاونان پژوهشکده بیمه از بیمه البرز دیدار و با مدیرعامل، اعضای هیات مدیره و معاونان مدیرعامل بیمه البرز گفت و گو کردند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا