آخرین اخبارصنعت-معدن-تجارت

خرمی شاد رئیس هیات عامل ایمیدرو خبر داد:تکمیل 50 طرح معدن و صنایع معدنی از ابتدای دولت سیزدهم

رئیس هیات عامل ایمیدرو خبر داد: ایمیدرو از ابتدای شروع به کار دولت سیزدهم، به همراه شرکت های وابسته و تابعه، موفق به تکمیل بیش از 50 طرح و پروژه معدن و صنایع معدنی در سراسر کشور شده است.

به گزارش پایگاه خبری نقش نیوز  ، خرمی شاد، با اشاره به اینکه این تعداد طرح از سال 1400 به این سو تکمیل شده اند، تصریح کرد: ارزش پروژه های مورد اشاره به بیش از یک میلیارد دلار می رسد که حوزه های مختلف معدن و صنایع معدنی را دربر می گیرد.

وی ادامه داد: زنجیره های مس، فولاد، طلا، آلومینیوم و همچنین امور زیربنایی در بخش راهسازی، برق رسانی، احداث جاده و پست اسکله در نقاط مختلف کشور جزو مجموعه طرح های تکمیل شده از ابتدای دولت سیزدهم بوده است.

اشتغال مستقیم 3هزار نفری

خرمی شاد تاکید کرد: با بهره برداری از این طرح ها 3088 نفر اشتغال مستقیم و 11087 نفر اشتغال غیر مستقیم ایجاد شده است.

معاون وزیر صمت یادآور شد: شرکت های گل گهر، ملی مس، چادرملو، تهیه و تولید مواد معدنی ایران، فولاد شرق کاوه، فولادشادگان، گهر زمین و مجتمع های سنگان، طلای موته، طلای هیرد و … جزو شرکت ها و واحدهای فعال در راه اندازی پروژه های این بخش بوده اند.

وی به طرح های شاخص این دوره اشاره کرد و گفت: کارخانه های طلای هیرد، راه اندازی دو پست اسکله منطقه ویژه پارسیان، فولاد سازی قائنات، کنسانتره 3 گهر زمین، بریکت سازی فولاد شادگان، واحد اکسیژن فولاد سفید دشت، آهک هیدراته اهر ( مس سونگون)، میکسرهای جدید گندله سازی و خردایش 2 به همراه فیلتراسیون کنسانتره سازی های گل گهر ، نیروگاه های توسعه معادن و فلزات، هیپ لیچینگ مس سونگون و تعدادی طرح راه سازی، برق رسانی و آب رسانی به معادن از جمله طرح هایی هستند که در طول فعالیت دولت سیزدهم تکمیل شده اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا