آخرین اخبار

جزئیات تخصیص ۶۰ گیگ اینترنت رایگان برای دانشجویان و طلاب

معاون وزیر ارتباطات با تشریح جزییات تخصیص ۶۰ گیگ اینترنت رایگان برای دانشجویان و طلاب، گفت: دانشجویان و طلاب از امروز می‌توانند با مراجعه به سامانه ictgifts.ir و وارد کردن اطلاعات لازم، تقاضای خود را ثبت کنند.

 در آستانه سالگرد ورود پاندمی کرونا به کشور و با کاربردی شدن الگوهای مبتنی بر فاصله‌گذاری اجتماعی نظیر آموزش مجازی در زیست اجتماعی ایرانیان، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در چندین مرحله اقدام به حمایت‌ گسترده از اساتید، دانشجویان، طلاب حوزه‌های علمیه و دانش‌آموزان و معلمان کرده است.«ستار هاشمی» معاون وزیر ارتباطات که مجری طرح تخصیص اینترنت رایگان برای بخش آموزش کشور است، به خبرنگار ایرنا گفت: در سال جاری با رایگان‌سازی پهنای باند مصرفی سامانه شاد، تا حدود زیادی دغدغه خانواده‌ها برای اتصال دانش‌آموزان به این شبکه رفع شد تا عدالت آموزشی در میان دانش آموزان برقرار شود.
ستار هاشمی درباره اختصاص اینترنت برای دانشجویان و طلاب، اظهار داشت: برای دانشگاه‌ها با توجه به تعدد و تنوع موضوعی و گستردگی جغرافیایی در سراسر کشور، ابتدا بالغ بر ۴۷۰۰ سامانه‌ آموزش مجازی دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه شناسایی و با ثبت اطلاعات فنی آنها در سامانه بیلینگ اپراتورهای ثابت و سیار، اتصال به سامانه‌های مذکور رایگان شد اما استمرار و پشتیبانی از این فرآیند به علت تعدد اپراتورها و همچنین تغییرات مستمر اطلاعات فنی و IP های سامانه‌های آموزش مجازی با پیچیدگی‌ها و اشکالات اجرایی همراه بود.

معاون وزیر ارتباطات تاکید کرد: به همین دلیل با بازنگری در شیوه اختصاص اینترنت رایگان به دانشجویان و طلاب سراسر کشور و با هدف روان‌سازی و افزایش رضایت دانشجویان و طلاب،  ۶۰ گیگ اینترنت رایگان به هر دانشجو و طلبه برای مدت ۶ ماه اختصاص یافت تا اینترنت لازم برای استفاده از امکانات آموزش مجازی فراهم شود.

 

وی با اشاره به امتیازات این شیوه  برای دانشجویان و طلاب گفت: در این راهکار جدید تا حد زیادی هزینه‌های آموزش مجازی بیش از ۴ میلیون نفر از دانشجویان و طلاب کاهش پیدا می‌کند و با توجه به ظرفیت‌های شبکه ملی اطلاعات تمامی تبادلات سامانه‌های مراکز آموزش عالی و حوزه‌های علمیه کشور در بستر شبکه ملی اطلاعات صورت می‌گیرد که این موضوع نیز به کاهش هزینه‌های ارتباطی دانشجویان کمک خواهد کرد.
هاشمی افزود: دانشجویان و طلاب از امروز می توانند با مراجعه به سامانه ictgifts.ir و ثبت اطلاعات لازم، تقاضای خود را برای استفاده از ۶۰ گیگ اینترنت رایگان اهدایی، ثبت و پیگیری کنند تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن اینترنت رایگان از طریق اپراتورها در حساب کاربری آن‌ها لحاظ شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز دیروز در این باره گفت: با توجه به شکایات متعددی که از دانشجویان دریافت کرده بودیم، نحوه تخصیص یارانه آموزش مجازی در ترم دوم تغییر کرد.

«محمدجواد آذری جهرمی»  افزود: با مشورتی که با وزارت علوم داشتیم، به جای رایگان کردن سایت دانشگاه‌ها، به هر دانشجو و طلبه، یک بسته ۶۰ گیگابایتی اینترنتی اهدا می‌شود.

جهرمی خاطرنشان کرد: مهلت ثبت نام فقط دو هفته است و امکان تمدید نیز وجود ندارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا