آخرین اخبارکارآفرینی

انگیزه های کارآفرینی را در خود شکوفا کنید

سیده مینا دیوبند – سردبیر روزنامه تفاهم

انگیزه های کارآفرینی را در خود شکوفا کنید، انگیزه هایی که از تغییر عادات زندگی شما شروع می شود و در نهایت به کسب و کارتان منتهی خواهد شد. افراد بسیاری به کارآفرینی و فعالیت های کارآفرینی علاقه مندند، اما تنها درصد کمی از آن ها موفق خواهند شد. بنظر می رسد ، برای تبدیل شدن به یک کارآفرین موفق در گام اول باید انگیزه های کارآفرینی خود را بیدار و شکوفا کنید.

سوال مهم اینجاست، که چرا علی رغم مصمم بودن، برنامه ریزی های مشخص و استراتژی منظم ، باز انگیزه ی لازم برای تغییر و تبدیل شدن به به یک کارآفرین وجود ندارد. یادتان باشد ، مشکل اصلی این است که اشتیاق و انگیزش به تنهایی به تغییرات مثبت نمی انجامد. انگیزه ی لازم برای کارآفرین شدن، مجموعه ای از عواملی چون ترس، میل و حتی اشتیاق است. اما باید قبول کرد که انگیزه داشتن ، اولین فاکتورلازم برای انجام کارهاست. اینکه افراد وارد دانشگاه می شوند و مراتب علمی را طی می کنند از یک انگیزه ی قوی سرچشمه می گیرد. این انگیزه است که وادارمان می‌کند کاری را که واقعا دوست داریم ، انجام دهیم یا به هدفی که واقعا داریم برسیم، پس نکته ی مهم اینجاست که یاد بگیریم چگونه در خود انگیزه کارآفرینی و فعالیت های کارآفرینانه ایجاد کنیم و به هدف مورد نظرمان برسیم.

در قدم اول ، متمرکز فکر کنید. عده ای از افراد در تمام طول مدت زندگی شان در حال پریدن از این شاخه به آن شاخه هستند. سعی کنید در تصمیم تان ثابت قدم باشید و از افکار منفی بپرهیزید. برادران رایت ، اگر در سقوط اول خود از ساختن هواپیما منصرف می شدند، اکنون نامشان در ذهن هیچکسی وجود نداشت. از مشکلات نهراسید. کارآفرین شدن با مشکلات پیشرویش عجین شده است. ترس ، شما را بی انگیزه می کند و شما را از هدفتان دور و دورتر می سازد.

کارآفرین ها برای هر کاری برنامه ریزی دارند. برنامه ریزی در شما ایجاد انگیزه می کند و رخوت و سستی را در وجود شما از بین می برد. برای اینکار برنامه ریزی کردن را یاد بگیرید. بین کارهایتان اهم و مهم کنید و هر راهی که شما را از هدفتان دور می کند را کنار بگذارید. البته یادتان باشد ، برنامه ریزی های شلوغ و اهداف بلند و بالا انگیزه ی شما را از بین خواهد برد. اهداف تان را پلن بندی نمایید و پله پله خودتان را نزدیک تر نماید. اهداف ‌تان را به اهداف کوچک‌ تر و کوتاه ‌مدت تقسیم کنید تا امکان رسیدن به آنها بیشتر شود.

دست از شماتت روزهای گذشته خود بردارید . از بین رفتن انگیزه در بسیاری از افراد، از اتفاقات و شکست های تلخ گذشته شان نشات می گیرد. خواستن، توانستن است. اگر از مسیر کنونی خود لذت نمی برید، راه دیگری را برای رسیدن به هدفتان بیابید.

چگونه کارآفرین شویم؟
چگونه کارآفرین شویم؟

اعتماد به نفس تان را بالا ببرید. نقاط مثبت تان را پر رنگ کنید و دست از ضعف هایتان بردارید. هیچ انسانی بی نقص نیست. این نحوه ی نگرش شماست که آینده ی شما را در دست خواهد گرفت. کافی است راهش را پیدا کنید. بطور مثال اگر روابط عمومی بالا دارید، آز آن به نحو احسن استفاده نمایید. کارآفرین شدن یک روزه اتفاق نمی افتد. خود را برای طی کردن مسیر کارآفرینی مهیا نمایید. همانطوری یک شبه نمی توان مخترع ، دانشمند، نقاش شد، مسیر کارآفرین شدن نیز باید پله پله طی شود. روزانه یک تایم مشخصی را تعیین کنید و به اهدافتان فکر کنید. تجسم موفقیت ؛ بخشی از موفقیت است. از محیط حمایتی اطرافتان بهره بگیرید. خانواده و دوستان خوب می توانند ، بهتر ازهمه  شما را در برابر دشواری ها ،شکست ناپذیر نماید.

انگیزه ی خود را تقویت نمایید. خواندن زندگی نامه ی کارآفرینان موفق، مجله ها و روزنامه های کارآفرینی و رصد کردن مسیر موفقیت کارآفرینان بزرگ ، همه و همه نقش موثری در تقویت انگیزه های شما دارند. آن ها نه تنها شما را در مسیر پیشرفت ترغیب می نمایند، مطمئنا از بی ‌تفاوتی که این روزها درگیرش هستید، نجات تان  داده و در رسیدن به موفقیت و اهداف پیش بینی شده  راهگشاست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا