علمی و فناوری

یوتیوب لینک های موجود در Shorts را غیرفعال می کند تا هرزنامه را کاهش دهد

YouTube Shorts در حال ایجاد تغییر برای رفع مشکلات فزاینده در مورد هرزنامه در پلت فرم ویدیوی کوتاه است. این شرکت می گوید که از 31 آگوست، پیوندهایی که در بخش نظرات Shorts، توضیحات Shorts و فید زنده عمودی ظاهر می شوند، دیگر قابل کلیک نیستند. این خط مشی جدید قرار است اقدامی پیشگیرانه باشد که گمراه کردن و کلاهبرداری کاربران از طریق پیوندها را برای کلاهبرداران و هرزنامه ها دشوارتر می کند.

این شرکت خاطرنشان می کند که این تغییر ضروری است زیرا پیوندهای هرزنامه می تواند کاربران را به سمت محتوای خطرناک مانند بدافزار، فیشینگ یا سایر کلاهبرداری ها سوق دهد.

یوتیوب لینک های موجود در Shorts را غیرفعال می کند تا هرزنامه را کاهش دهد
یوتیوب لینک های موجود در Shorts را غیرفعال می کند تا هرزنامه را کاهش دهد

علاوه بر این، این شرکت در حال حذف آیکون های رسانه های اجتماعی قابل کلیک از تمام بنرهای کانال های دسکتاپ است، زیرا از این نمادها برای کلاهبرداری از کاربران با لینک های گمراه کننده استفاده می شود.

با این حال، سازندگان قانونی گاهی اوقات از پیوندها استفاده می کنند، به ویژه زمانی که صحبت از کسب درآمد از محتوای خود با توصیه محصولات و مارک ها به دنبال کنندگان خود می شود. برای رفع این مشکل، یوتیوب می‌گوید که راه‌های جدیدی را برای این کاربران معرفی می‌کند تا به‌طور ایمن پیوندها را در محتوای خود قرار دهند.

از 23 آگوست، بینندگان YouTube در تلفن همراه و دسک‌تاپ، پیوندهای قابل کلیک «برجسته» را در نمایه‌های کانال سازندگان در نزدیکی دکمه «اشتراک» خود مشاهده خواهند کرد. سازندگان می‌توانند از این فضا برای پیوند دادن به وب‌سایت‌ها، سایر نمایه‌های اجتماعی، سایت‌های کالا و سایر پیوندهایی که به دستورالعمل‌های انجمن YouTube پایبند هستند استفاده کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا