آخرین اخبارورزشی

گلایه مربیان از وضعیت بد چمن ورزشگاه آزادی

وضعیت بد چمن ورزشگاه آزادی صدای مربیان فوتبال را درآورده است.

به گزارش پایگاه خبری نقش نیوز به نقل از  ایسنا، در سال‌های اخیر چمن ورزشگاه آزادی جزو زمین‌های چمن باکیفیت در فوتبال ایران شناخته می‌شد و این ورزشگاه به عنوان ورزشگاه اول تبدیل به یک نماد برای فوتبال ایران شده بود. حفظ و نگهداری چمن مساله بسیار مهمی است که حالا در این ورزشگاه رعایت نمی‌شود.

با شروع بازسازی ورزشگاه، کیفیت چمن به مرور افت کرد و حالا صدای مربیان و بازیکنان فوتبال را نیز در آورده است. طی سال‌های اخیر نه تنها وضعیت ورزشگاه آزادی بهتر نشده بلکه تنها نکته مثبت این ورزشگاه یعنی زمین چمن نیز در آستانه نابودی قرار دارد.

یحیی گل محمدی پس از دیدار تیمش مقابل ذوب‌آهن در این رابطه عنوان کرد: «من به آقای پیروانی گفتم زحمت بکشد نامه بزند که همه بازی‌ها را به شهید کاظمی منتقل کنیم. تماشاگر که اینجا نمی‌آید، چمن هم خراب است، حداقل ما آنجا چمن بهتری داریم. حداقل می‌توان فوتبال انجام داد. اگر نتیجه بازی در یک چمن و نور خوب به دست می‌آمد همه تقصیرها را گردن می‌گرفتم. نمی‌دانم به چه کسی بگویم ما برای بازی در این چمن یک میلیارد و خرده‌ای برای هر بازی پول می‌دهیم، حداقل چمن را کوتاه کنند. به ناظر بازی می‌گوییم پاسخ می‌دهد که تهش است. به مسئول زمین می‌گوییم او نیز پاسخ می‌دهد اگر چمن‌ها را کوتاه کنیم کچلی‌های زمین مشخص می‌شود. با این وضعیت استادیوم و چمن چه کار می‌توان کرد؟ در این زمین، موقعیت به وجود آوردن سخت است.»

علیرضا بیرانوند دروازه‌بان پرسپولیس و تیم ملی نیز در این خصوص عنوان کرد: «با این شرایط در آسیا آبروریزی می‌شود. دعا کنید به بهانه کمک داور ویدیویی نگذاریم کسی اینجا بیاید. روز به روز پسرفت می‌کنیم. چمن آزادی در حد لیگ دسته چهار است!»

مسئولان حاضر به پاسخگویی نشدند

علیرضا فاضلی، مدیر ورزشگاه آزادی با پاسخی مبهم درباره برخی انتقادات درباره وضعیت نامناسب زمین چمن ورزشگاه آزادی گفت: «هواداران نگران نباشند، شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور نمی‌گذارد میزبانی بازی‌های آسیایی به دلیل آماده نبودن زیرساخت از کشور گرفته شود.»

در این وضعیت، فوتبال ایران بدون کمک داور ویدیویی و چمن باکیفیت با مشکلات زیادی روبرو خواهد بود. باشگاه‌ها نسبت به چمن‌های ورزشگاه‌ها گلایه می‌کنند و مربیان خارجی کیفیت پایین چمن را معضل فوتبال ایران می‌دانند.

ورزشگاه آزادی در سال‌های اخیر تنها ورزشگاه ایران بود که در مسابقات بین المللی آبروداری می‌کرد اما حالا به وضعیت اسف‌باری دچار شده است. این ورزشگاه میزبانی بازی‌های تیم ملی در رقابت‌های مختلف را نیز به عهده دارد و با توجه به این وضعیت حتی امکان این مساله وجود دارد که دیدارهای ایران در کشور ثالث برگزار شود.

روسای فدراسیون چه ایده‌ای دارند؟

ادامه این وضعیت بدون VAR و چمن مناسب باعث می‌شود مشکلات بسیار جدی برای فوتبال ایران به وجود بیاید و مشخص نیست تا چه زمانی باید منتظر بمانیم تا دوباره ورزشگاه آزادی را در شرایط ایده‌آل خود ببینیم. روزها می‌گذرند و جام باشگاه‌های آسیا و مقدماتی جام جهانی فراخواهند رسید. مسئولان فدراسیون آن زمان چه ایده‌ای دارند؟ بازی را به کدام چمن باکیفیت منتقل می‌کنند؟ تهران و تبریز و اصفهان وضعیت خوبی ندارند و تنها راهکار، انتقال بازی‌ها به کشور ثالث است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا