آخرین اخباراقتصادی

کسب و کارهای کوچک زود بازده و مزایای آن

مصطفی یحیایی – ارشد علوم ارتباطات

کسب و کارهای کوچک زود بازده به علت دارا بودن مزایای خاص طرفداران زیادی دارد. با نگاهی گذرا به زندگی کارآفرینان موفق  متوجه می شویم که همه آن ها از یک کسب و کار کوچک به این سطح از موفقیت و درخشش رسیدند .

عموما کسب و کارهای کوچک به دلیل بازدهی بالا از جذابیت های بالایی برخوردار هستند و در تمام دنیا از طرفداران بسیاری برخوردارند. البته میزان بازدهی یک شغل تحت تاثیر عوامل مختلف متفاوت است.از سرمایه ی اولیه گرفته تا میزان مهارت شما می تواند  بر میزان بازدهی اثر گذار باشد.

اما در این میان ، یکسری از مشاغل ذاتا به عنوان کسب و کارهای کوچک زود بازده شناخته شده اند که فعالیت در آن ها می تواند شما را به اهدافتان نزدیک تر نماید. یکی از کسب و کارهای کوچک زود بازده در تمام دنیا مشاغل خدماتی هستند. مشاغل خدماتی از مزایای بی نظیری برخوردارند. تقریبا نیاز به سرمایه ی اولیه چندانی ندارند و شما می توانید با استخدام چند نیروی کار، گردش اولیه ی مالی شرکت تان را داشته باشید. یکی دیگر از کسب و کارهای کوچک زودبازده فعالیت در حوزه ی غذاست. شاید برایتان تعجب آور باشد که چگونه احداث یک رستوران با حجم بالایی از سرمایه می تواند زیر مجموعه یک کسب و کار کوچک زودبازده قرار گیرد. خیر، منظور ما تاسیس یک رستوران نیست. اگر شما به حوزه ی آشپزی علاقه مندید، برای شروع می توانید یک تهیه ی غذای خانگی بیرون بر احداث کنید با کمترین سرمایه و بازدهی بالا به هدف خود نزدیک می شوید.

یکی دیگر از انواع کارهایی که نیاز به کمترین سرمایه ی ممکن را دارد، ورود و فعالیت در بستر فضاهای مجازی و سایت های اینترنتی است. بطور مثال می توانید در حوزه ی تولید محتوا فعالیت نمایید. تولید محتوا نه تنها یک شغل زود بازده است، بلکه تقریباً سرمایه اولیه‌ی لازم برای شروع آن صفر است. حتی می توانید با بسیاری از شرکت ها و سایت ها بصورت دورکاری همکاری نمایید. انجام خدمات کامپیوتری در منزل هم از جمله مشاغلی است که با کمترین سرمایه سوددهی قابل قبولی برای افراد تازه کار دارد.

می توان صدها و هزاران شغل را در حوزه ی کسب و کارهای کوچک زود بازده نام برد. از راه اندازی کارواش گرفته تا تاکسی سرویس ها، مشاوره در حوزه ی سئو و حتی تعمیر خودرو را نام برد.

بادتان باشد برای کارآفرین شدن و راه اندازی یک کسب و کار کوچک زود بازده نیاز به ایده هایی عجیب و غریب نیست. راه اندازی بسیاری از سودآورترین کسب و کارها و فعالیت های کارآفرینانه، بسیار آسان تر از آن است که فکرش را می کنید. به دنبال تاسیس کسب‌ و کارهایی باشید که راه اندازی آن ها آسان است ، هزینه‌های اولیه پایین  و سود بالایی دارند و می‌توانید بر روی نیاز یا روند بازار سرمایه‌گذاری کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا