تسهیلات اشتغالزایی در خراسان جنوبی پرداخت می گردد پایگاه خبری نقش نیوز
آخرین اخبارخراسان جنوبی

پرداخت ۶ هزار فقره تسهیلات اشتغالزایی در خراسان جنوبی

نقش نیوز – خراسان جنوبی – رضا بهنام –  مدیر شعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران خراسان جنوبی گفت: در یک سال گذشته ۶ هزار فقره تسهیلات اشتغال‌زایی به ارزش حدود چهار هزار میلیارد ریال در خراسان جنوبی پرداخت شده است.
وحید مرادنژاد افزود: در یک سال گذشته ۷۳۰ هزار فقره تسهیلات اشتغال‌زایی توسط این بانک به ارزش حدود ۸۰ هزار میلیارد ریال در کل کشور پرداخت شد.
وی ادامه داد: در یک سال گذشته ۳۷۲ هزار فقره تسهیلات ازدواج جوانان به ارزش ۷۵ هزار میلیارد ریال در کل کشور و هزار و ۳۶۰ فقره تسهیلات ازدواج جوانان به ارزش هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال در خراسان جنوبی پرداخت شده است.
مدیر شعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران خراسان جنوبی اضافه کرد: همچنین در این مدت ۳۷۲ هزار فقره تسهیلات ازدواج جوانان به ارزش ۷۵ هزار میلیارد ریال طی یکسال در کل کشور و هزار و ۳۶۰ فقره تسهیلات ازدواج جوانان به ارزش هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال در استان پرداخت شد.
وی با اشاره به اینکه بانک مهر قرض الحسنه ایران در خراسان جنوبی امسال جذب ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان منابع را هدفگذاری کرده است گفت: این در حالی است که منابع بانک در سال گذشته برای استان هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان بوده است.
وحید مرادنژاد افزود: میزان مصارف بانک قرض الحسنه مهر ایران در خراسان جنوبی نیز امسال ۲ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان هدف‌گذاری شده و این رقم سال گذشته هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان بوده است.
وی بیان کرد: تعداد کل مشتریان بانک قرض الحسنه مهر ایران را در استان ۲۲۰ هزار نفر اعلام کرد و گفت در هشت ماه اخیر و شروع دوره مدیریت جدید منابع بانک در استان از هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان به هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان رسید که ۷۲٫۵ درصد رشد داشته است.
مدیر شعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران خراسان جنوبی به رشد ۶۲٫۵ درصدی منابع بانک قرض الحسنه مهر ایران در کل کشور از هشت ماه گذشته تاکنون اشاره کرد و افزود: این رقم در خراسان جنوبی ۷۲٫۵ درصد رشد داشته است.
وی با بیان اینکه تسهیلات تکلیفی ازدواج نیز در سال ۱۴۰۰ نسبت به ۱۳۹۹ درکل کشور رشد ۲۵۰ درصدی داشته گفت: این آمار برای خراسان جنوبی با رشد ۲۴۵ درصدی روبه رو است.
مرادنژاد از پرداخت بالغ بر ۱۷ هزار فقره وام در پنج ماه گذشته از سال جاری در استان خبر داد و گفت: در کشور نیز یک میلیون و ۱۰۰ هزار فقره وام پرداخت شده است.
وی یادآور شد یکی از هدفگذاری‌ها افزایش چهار برابری پرداخت وام در استان تا پایان سال است لذا پیش بینی می‌کنیم تعداد وام‌های پرداخت شده تا پایان سال به ۵۵ هزار فقره برسد، این در حالی است که برای کل کشور نرخ سه برابری پیش بینی شده است.
مدیر شعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران خراسان جنوبی با بیان اینکه سقف تسهیلات بانک قرض الحسنه مهر ایران از ۵۰ به ۲۰۰ میلیون تومان افزایش یافته است، گفت: اقدام مهم دیگر بعد از شروع دولت سیزدهم پرداخت وام‌های بدون ضامن و توسعه فرآیند اعتبارسنجی (سامانه ضمان) بوده است.
وی یادآور شد: از همین میزان بالغ بر ۴۰ درصد وام های پرداختی بدون ضامن و بر مبنای اعتبارسنجی بوده است.
مرادنژاد با بیان اینکه ایجاد شعب مجازی در همه استان‌های کشور یکی از اقدامات نوین بانک قرض الحسنه مهر ایران است، گفت: هم اکنون تمامی خدماتی که در شعب حضوری به مشتریان ارایه می‌شود به صورت مجازی نیز قابل انجام است.
وحید مرادنژاد حرکت به سمت جذب ۲۰ میلیون مشتری فعال و افزایش شمولیت قرض الحسنه در جامعه را یکی از برنامه‌های این بانک برشمرد و افزود: افزایش سرمایه از پنج هزار میلیارد تومان به ۱۰ هزار میلیارد تومان و توسعه برنامه‌های بین‌المللی قرض‌الحسنه در ارتباط با بانک‌های اسلامی سایر کشورها از دیگر برنامه‌هایی است که در سطح کلان کشور دنبال می‌شود.
وی بیان کرد: هدف‌گذاری برای منابع ۲۰۰ هزار میلیارد تومانی و قرار گرفتن در جمع ۶ بانک برتر کشور در سال ۱۴۰۱، رونمایی از فرابانک (پلتفرم یکپارچه بانک بر مبنای بانکداری غیر حضوری) در ۲ ماه آینده، کاهش و حذف کارمزد ثابت از چهار به صفر درصد و حرکت به سمت مزد خدمت از جمله برنامه‌ها است.
مدیر شعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران خراسان جنوبی ادامه داد: توسعه فرآیند غیر حضوری اعتبار سنجی و اخذ وثایق الکترونیکی (سفته الکترونیک و توثیق سهام)، اصلاح اساسنامه و توسعه بانکداری قرض‌الحسنه، حذف شعب ناکارآمد و کاهش هزینه‌های تمام شده بانک، کاهش تعدد سامانه‌های بانک و حرکت به سمت یک پلتفرم جامع، حرکت به سمت کارت مهر ـ کارت زندگی وانتشار اوراق قرض‌الحسنه در بازار سرمایه از دیگر برنامه‌های پیش رو است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا