آخرین اخباربانک-بیمه-بورس

هدفگذاری پرداخت 500 هزار میلیارد ریال تسهیلات بانک توسعه تعاون در سال جدید

رییس هیات مدیره بانک توسعه تعاون در دیدار نوروزی با مدیران، هدفگذاری پرداخت تسهیلات بانک در سال جدید را 500 هزار میلیارد ریال اعلام نمود.

به گزارش پایگاه خبری نقش نیوز، سید باقر فتاحی رییس هیات مدیره بانک توسعه تعاون در دیدار نوروزی با مدیران ستادی و طی ارتباط ویدئو کنفرانسی با مدیران استانی اظهار داشت: مطابق برنامه هدفگذاری گردیده منابع بانک از 520 هزار میلیارد ریال در وضعیت کنونی به 700 هزار میلیارد ریال در پایان سال 1402 افزایش یابد و هدفگذاری گردیده تسهیلات پرداختی بانک در سال 1401 نیز به میزان 500 هزار میلیارد ریال باشد.
وی افزود: استانها در موضوع تجهیز منابع نسبت به سال پیشین عملکردی مثبت داشته اند و در خراسان شمالی رشد 121درصدی ، خوزستان رشد 96.7 درصدی و در استانهای اصفهان و آذربایجان غربی رشد 85 درصدی حاصل شده است، همچنین منابع استان تهران 17 هزار میلیارد ریال و استان اصفهان 15 هزار میلیارد ریال افزایش داشته است.
فتاحی گفت: وضعیت بانک به لحاظ کاهش مطالبات مطلوب بوده است و استانهای خراسان جنوبی، سمنان و قم دارای npl زیر یک درصد هستند.
این مقام بانکی خاطر نشان کرد: کنترل مقداری ترازنامه بانک ها از سوی بانک مرکزی به نحو دقیقی در حال اجرا بوده است و در سال جدید و در راستای مهار تورم نیز این مهم از سوی بانک مرکزی اعمال خواهد گردید و از این رو بانک توسعه تعاون نیز در همین مسیر به حرکت اعتباری خود ادامه می دهد.
وی تاکید کرد: با افزایش سرمایه در واپسین روزهای سال گذشته و نیز 20 هزار میلیارد ریال افزایش سرمایه در پیش رو شرایط بانک توسعه تعاون برای برخی اقدامات زیرساختی در استانها و نیز صرفه جویی در پرداخت هزینه اجاره بها بهتر خواهد شد.
این مقام بانکی تصریح کرد: بانک توسعه تعاون در اجرای بند الف تبصره 18 در بخش های مختلف عملکردی بالای 95 درصد حاصل نموده است و این دستاورد موجب گردیده وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت جهاد کشاورزی، وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تمایل به تداوم عاملیت بانک در طرحهای تبصره ای و بودجه ای داشته باشند.
فتاحی ادامه داد: 60 درصد تسهیلات بانک در بخش های تولیدی اعم از صنعت، کشاورزی و مسکن پرداخت شده است و بانک در پرداخت تسهیلات تکلیفی به ویژه ازدواج جوانان، فرزندآوری، مشاغل خانگی و نهادهای حمایتی عملکردی مطلوب حاصل نموده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا