آخرین اخبارورزشی

نیمار به دلیل تخریب محیط زیست ۳ میلیون دلار جریمه شد!

مقامات قضایی برزیل روز دوشنبه اعلام کردند که این فوتبالیست ۳۱ ساله باید ۳.۳ میلیون دلار جریمه به دلیل ساخت یک دریاچه مصنوعی بدون مجوز زیست محیطی در املاک خود در نزدیکی ریو دو ژانیرو بپردازد.

نماینده شهرداری در بیانیه‌ای اعلام کرد که شورای شهر مانگراتیبا (شهری در نزدیکی ریودوژانیرو) چهار جریمه را به دلیل «تخلفات زیست محیطی در ساخت دریاچه مصنوعی در عمارت این بازیکن» اعمال کرد.

در این بیانیه آمده است: «مجازات بیش از ۱۶ میلیون رئال برزیل معادل (۳.۳ میلیون دلار) است» این مبلغ توسط دفتر دادستانی مانگراتیبا، منطقه توریستی واقع در حدود ۱۳۰ کیلومتری ریودوژانیرو)، جایی که ستاره‌ باشگاه فوتبال پاری سن ژرمن صاحب یک عمارت است، اعمال شده است.

نیمار به دلیل تخریب محیط زیست ۳ میلیون دلار جریمه شد
نیمار به دلیل تخریب محیط زیست ۳ میلیون دلار جریمه شد

در میان «ده‌ها تخلف» شناسایی‌شده و بدون مجوز توسط این بازیکن مقامات به تخلفاتی از جمله «اجرای کارهای مشروط به کنترل محیط‌ زیست»، «استفاده و انحراف از آب رودخانه‌ها» و «حذف زمین و حذف پوشش گیاهی» اشاره کرده‌اند.

نیمار ۲۰ روز فرصت دارد تا به این تصمیم دادستانی با پرداخت مبلغی نزدیک به یک میلیون دلار اعتراض کند.

در تاریخ ۲۲ ژوئن و به دنبال چندین شکایت در شبکه‌های اجتماعی، مقامات این تخلفات زیست محیطی را در ملک لوکس نیمار کشف و دستور توقف همه فعالیت‌ها را صادر کردند، با این‌حال رسانه های برزیلی گزارش دادند که نیمار در آنجا مهمانی برگزار کرده و در دریاچه مصنوعی خود شنا کرده‌ است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا