آخرین اخبارگزارش

میاره ؛ استارتاپی با تکنولوژی نوین

مهسا صالحی - ارشد مدیریت مالی

شاید در روزهای اول که ایده ی استارتاپ میاره به ذهن آقای امیراحمد برکتین رسیده بود، هرگز با خود نمی اندیشید که در بازه ای اندک ، کسب و کار تکنولوژی محور میاره ای چنین بتواند در حوزه ی اشتغال و کسب و کار نقش بسزایی ایفا نماید. او همواره بر این عقیده است که یکی از علل اصلی موفقیت او و تیم کاریش ، ارائه راه حل های عملی و جذاب است. او به همراه دو نفر از دوستان خود که هر سه دانش ‌آموخته رشته برق بودند ، استارتاپ میاره را آغاز کردند و هدفشان در ابتدا استفاده حداکثری از ظرفیت پیک‌های موتوری موجود در شهر و در نتیجه کاهش هزینه‌ها و مهم‌تر از آن افزایش کیفیت خدمات بود.

نوشته های مشابه

میاره یک استارتاپ پلتفرمی در حوزه تحویل کالا توسط پیک موتوری است که یک سمت آن را پیک‌ها و سمت دیگر را رستوران‌ها ، سوپرمارکت ها، داروخانه ها و یا صاحبان کسب وکارها تشکیل می‌دهند. آن ها در ابتدا به حوزه تحویل غذا توسط پیک موتوری ‌ها بطور اختصاصی پرداختند. چرا که طبق تحقیقات به عمل آمده، بخش بیرون ‌بر رستوران ها  تقریبا چیزی حدود شصت درصد از فروش غذا را تشکیل می‌دهد و بازار بسیار بزرگی را در بر می گیرد ، که با فعالیت های انجام شده در این حوزه خواهند توانست ، بیش از چهارهزار رستوران را درشهر تهران در حوزه ی دلیوری   (delivery )غذا به سمت خدمات خود جلب نماید.

میاره و ایده های ساپورت کننده اش هرگز به این بازار اکتفا نکردند و بدنبال گسترش و تغییر بیزینس خود بودند تا بتوانند بازارهای بزرگ تر و بیشتری را با خود همراه سازند. از تغییرات مهم که تحول چشمگیری در حوزه ی دلیوری غذا بود، تغییر کرایه ثابت و دادن کرایه بر اساس سفر به پیک موتوری و تضمین وجود پیک و کیفیت بسته تحویلی برای رستوران ها بود. اهداف بلند و انگیزه های راسخ موفقیت شما را قطعی خواهد کرد. میاره توانست در ادامه به عنوان پیشرو این حوزه که تا به حال نیز توانسته رشد متوسط بالایی را در دریافت سفارشات از آن خود کند و آمار افزایش قابل توجهی بدست آورد، برای کمک به این موضوع بخش تحویل سفارشات سوپرمارکت‌ ها را نیز به خدمات خود اضافه کرد و اکنون در تمام کسب و کارها (رستوران ها، سوپرمارکت ها ، داروخانه ها و …)،  مشغول خدمت رسانی است و حوزه ی کاریش حد و مرز نمی شناسد.

افرادی که در میاره مشغول به کارند ، سفیران میاره نامیده می شوند. در واقع میاره ؛ واسطی میان کسب و کارها و سفیران است. این استارتاپ توانسته با بکار گرفتن دانش، تکنولوژی ، نوآوری و همچنین با طراحی اپلیکیشن منحصر به فرد با رابط کاربری بسیار ساده، فاصله کسب و کارها و سفیران را به یک کلیک برساند و همواره در تلاش است که با تامین زیرساخت لجستیکی سریع ، قابل اطمینان و با قیمت مناسب ، از یک طرف باعث رشد و توسعه ی کسب و کارهای کوچک و محلی شود و از سوی دیگر نیازهای مشتریان خود را به راحتی و با هزینه ای مقرون به صرفه برآورده نماید. در این حلقه ی واسط میاره و سفیرانش قرار دارند، که با ارسال محصولات به صورت متمرکز و محلی، استهلاک و مصرف سوخت را کاهش داده و علاوه بر ایجاد اشتغال هزاران نفر، درآمد قابل پیش بینی تر و بالاتر از میانگین بازار و ساعات کاری منعطف را تجربه کنند.

این تیم قوی بر این عقیده اند که: ما سقفی برای رشد نداریم، در مسیر پیش رو همه در کنار هم رشد خواهیم کرد و همواره در تلاشیم که برای مشتاقان، مسیر و امکانات پیشرفت را فراهم کنیم. مدیران و سرپرستان کنونی میاره اغلب همکارانی هستند که در «میاره» فعالیت در بازار کار را شروع کرده اند و هم اکنون، کارنامه ما هستند برای اثبات ادعای ما.

استارت آپ هایی از این دست اثبات کرده اند که وقتی مغزهای متفکری در پس یک ایده ی ناب قرار گیرند، هیچ مانعی نمی تواند آن ها را از پیشرفت باز نگه دارد.


منبع : روزنامه تفاهم

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا