بانک-بیمه-بورس

جهش بیمه سرمد به کانال هزار میلیاردی/ هدف ۱۴۰۰ در ۹۸ محقق شد

به گزارش نقش نیوز، مجتبی کاتب، در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در تشریح فعالیت‌های بیمه سرمد در سال ۹۸ گفت: بیمه سرمد در سال ۹۸ با جهش ۶۵ درصدی فروش، توانست ۱.۴ درصد از بازار بیمه کشور را به دست بیاورد و در اسفند ماه به مرز پرتفوی ۱۰۰۰ میلیارد تومانی برسد و به این شکل پیش از پایان سال اهداف هیئت مدیره را محقق کند.
رئیس هیئت مدیره سرمد افزود: پرتفوی شرکت در سال ۹۸، 65 درصد رشد داشت و حالا در سال جهش تولید به قله پرتفوی یک هزار و ۳۰۰ میلیاردی فکر می‌کنیم. البته در کنار آن به فکر بهبود ترکیب پرتفوی سرمد هم هستیم و باید کاهش وابستگی به پرتفوی سهامداری را دنبال کنیم. هدف ما در سال ۹۸ این بود که پرتفوی شرکت را به ۶۱۱ میلیارد تومان برسانیم، اما در پایان سال، پرتفوی شرکت به مرز 1000 میلیارد تومان رسید و در واقع هدف ما در سال ۱۴۰۰ دو سال زودتر محقق شد.
کاتب درباره بودجه بیمه سرمد توضیح داد: در بحث بودجه شرکت، رشد قابل توجهی نسبت به بودجه مصوب داشتیم و با تلاش همکارانمان در بیمه سرمد توانستیم جلوتر از برنامه‌های مصوب حرکت و اهداف بالاتر را محقق کنیم.
وی ادامه داد: در جذب بیمه‌های عمر و زندگی در سال گذشته، ۳۳ درصد رشد داشتیم و توانستیم در بخش بیمه‌های مهندسی و انرژی ۱۳۰ درصد و در زمینه بیمه‌های باربری و خاص نیز ۴۳۶ درصد رشد داشته باشیم که در میان شرکت‌های بیمه بی‌نظیر است.
کاتب هم‌چنین با اشاره به کاهش سهم پرتفوی سهامداری بیمه سرمد گفت: سهم پرتفوی سهامداری در سال ۹۸ با 9 درصد کاهش به زیر 50 درصد رسید و شرکت با حفظ سهم 10 درصدی بیمه شخص ثالث، مازاد و حوادث سرنشین از پرتفوی در مقابل سهم 41 درصدی صنعت، توانست به ترکیب پرتفوی مناسبی در مقایسه با صنعت بیمه کشور دست پیدا کند.
رئیس هیئت مدیره سرمد درباره سطح توانگری بیمه سرمد افزود: در صنعت بیمه وقتی پرتفوی شرکت بالا می‌رود، قاعدتا ضریب توانگری شرکت پایین می‌آید، اما همکاران ما در سال ۹۸ جهش بی‌نظیری در پرتفوی را تجربه کردند و البته در کنار آن افزایش ۸ درصدی توانگری را داشتند که این یک اتفاق نادر در صنعت بیمه کشور است.
وی در ادامه با اشاره به حضور بیمه سرمد در بورس نیز گفت: عملکرد خوب شرکت در سال ۹۸ و جهشی که در پرتفوی شرکت داشتیم، روی ارزش سهام شرکت هم تاثیر مهمی داشت. به طوری که ارزش سهام شرکت در سال گذشته حدود ۶۵۰ درصد بالا رفت و در آخرین روز کاری بورس تهران ارزش سهام «وسرمد» به ۸۴۰۴ ریال رسید.
کاتب، موفقیت‌های چشم‌گیر بیمه سرمد را مدیون نیروی انسانی جوان و متخصص این شرکت دانست و گفت: از همه همکارانم در بیمه سرمد تقدیر و تشکر می‌کنم چرا که بدون تلاش آنها دستیابی به این اهداف غیرممکن بود. ما در بیمه سرمد نیروی انسانی جوان و متخصصی داریم که 83 درصد از آنها زیر 40 سال سن دارند و انگیزه کار گروهی و صمیمیت میان کارکنان سرمد، منجر به این نتایج کم‌نظیر در صنعت بیمه شده است.
رئیس هیئت مدیره بیمه سرمد درباره مشتریان ارزنده این شرکت نیز گفت: بانک صادرات ایران برای سومین سال پیاپی زیر پوشش بیمه سرمد است و در سال ۹۸، کمیته امداد امام خمینی (ره) و هلال احمر نیز به جمع مشتریان بیمه سرمد اضافه شدند.
وی یادآور شد: صندوق کار آفرینی امید، صندوق اعتباری هنر، وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، سازمان انتقال خون، مجموعه نیشکر، سازمان دهیاری و شهرداری‌ها در بسیاری از نقاط کشور و برخی مجموعه‌های نیروگاهی و پتروشیمی و کارخانجات نیز از مشتریان بزرگ شرکت بیمه سرمد هستند.

نوشته های مشابه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا