اجتماعی

ثروتمند ترین زن آسیا در کمتر از ۲ سال بیش از هر میلیاردر دیگری در جهان پول از دست داد

یک زن ۴۱ ساله چینی که زمانی ثروتمند ترین زن آسیا بود، در کمتر از دو سال بیش از هر میلیاردر دیگری در جهان ثروت خود را از دست داده است.

بر اساس شاخص میلیاردرهای بلومبرگ، یانگ هویان، رئیس هلدینگ «کانتری گاردن» که در زمینه ساخت و ساز فعال است، از ژوئن ۲۰۲۱ میلادی تا کنون حدود ۸۴ درصد از ثروت خود را از دست داده است.

دارایی‌ های این شرکت تنها در روز سه‌شنبه گذشته ۸.۲ درصد افت داشته است.

شرکت «کانتری گاردن» یکی از بزرگترین توسعه دهندگان در چین است که سال ۲۰۲۱ با وجود بحران املاک و مستغلات، بالاترین گردش مالی را در این بخش داشت. با این وجود به دنبال بحران املاک در چین حالا این شرکت در شرایطی قرار دارد که در پرداخت بدهی‌ های خود نیز مشکل دارد.

ثروت خانم یانگ هویان که زمانی جزو ۵۰ ثروتمند جهان بود ۲۸.۶ میلیارد دلار نسبت به سال‌ های گذشته کاهش یافته است و حالا دارایی خالص او ۵.۵ میلیارد دلار تخمین زده می‌ شود.

این کاهش دارایی‌ بزرگترین ضرر مالی یک میلیارد در میان ثروتمندان جهان است که توسط شاخص ثروت بلومبرگ به ثبت رسیده است.

ثروتمندترین زن آسیا در کمتر از ۲ سال بیش از هر میلیاردر دیگری در جهان پول از دست داد
ثروتمندترین زن آسیا در کمتر از ۲ سال بیش از هر میلیاردر دیگری در جهان پول از دست داد

این سرمایه‌دار چینی بیشتر ثروتش را از سهام شرکت «کانتری گاردن» به دست آورده بود و سهام این شرکت در سال جاری به دلیل افزایش هزینه‌ های بازپرداخت به صنعت املاک و مستغلات چین، تقریبا ۶۰ درصد کاهش یافته است.

خانم یانگ هویان ماه گذشته موافقت کرد که بیش از نیمی از سهام شخصی خود را به ارزش حدود ۸۲۶ میلیون دلار به یک موسسه خیریه که توسط خواهرش تأسیس شده بود، منتقل کند.

شرکت «کانتری گاردن» در سال ۱۹۹۲ از سوی پدر خانم هویان بنیانگذاری شده و از سال ۲۰۰۵ میلادی نیز یانگ هویان به جای پدر سهامدار ۶۰ درصد شرکت است.

او پس از اینکه شرکتش در آوریل ۲۰۰۷ در هنگ‌کنگ ۱.۶۵ میلیارد دلار در عرضه اولیه عمومی هنگ‌کنگ جمع آوری کرد، در سن ۲۵ سالگی به ثروتمندترین زن چین تبدیل شد.

درآمد این هلدینگ در سال ۲۰۲۱ میلادی نیز حدود ۵۲۳ میلیارد یوان (۸۱ میلیارد دلار) بوده است.

البته خانم یانگ هویان تنها میلیاردر چینی نیست که به دنبال بحران در حوزه املاک بخش بزرگی از دارایی‌هایش را از دست داده است. هوی‌ کایان از سهامداران شرکت «چین اورگراند» که یکی از بزرگترین هلدینگ‌های انبوه‌ ساز بخش خصوصی چین است نیز از سال ۲۰۱۷ تا کنون شاهد کاهش ثروت خود از ۴۲ میلیارد دلار به ۳.۲ میلیارد دلار بوده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا