علمی و فناوری

اپل ظاهراً درحال آزمایش مک مینی مجهز به تراشه M3 است

به گفته مارک گورمن از بلومبرگ در خبرنامه پاور آن؛ اپل می تواند یک مک مینی مجهز به تراشه جدید M3 خود را برای سال 2024 داشته باشد. گورمن می‌گوید اپل در حال آزمایش کامپیوتری در محوطه دانشگاه خود با شناسه مدل Mac 15،12 است، اما اینکه آیا این یک Mac Mini است یا خیر، حدس و گمان اوست.

گورمن می گوید که این شرکت در حال آزمایش یک CPU هشت هسته ای و یک پردازنده گرافیکی 10 هسته ای مک با رم 24 گیگابایتی است که دارای macOS Sonoma 14.1 است. این مشخصات شبیه به مدل پایه M2 Mac Mini هستند.

اپل ظاهراً درحال آزمایش مک مینی مجهز به تراشه M3 است
اپل ظاهراً درحال آزمایش مک مینی مجهز به تراشه M3 است

گورمن خاطرنشان می کند که در تماس درآمدی اپل، این شرکت اعلام کرد که انتظار کاهش دو رقمی درآمد مک در سه ماهه چهارم سال جاری را دارد، و گورمن تکرار می کند که او انتظار ندارد هیچ مکی مجهز به M3 قبل از اولین دوره مالی عرضه شود.

به این ترتیب، تعداد کل رایانه های مک M3 به شش عدد می رسد و تمامی دسکتاپ ها و لپ تاپ های اصلی این شرکت، از جمله iMac را پوشش می دهد، که انتظار می رود به زودی شاهد اولین به روز رسانی خود از سال 2021 باشیم. جای تعجب نیست که گورمن هنوز انتظار نسخه‌های M3 مک استودیو و مک پرو را نداشته باشد، که هر دو تنها در WWDC امسال به سیلیکون M2 اپل انتقال پیدا کردند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا