آخرین اخبارفرهنگی

افزایش تردد زوار از مرز خسروی همزمان با روزهای تاسوعا و عاشورا

کرمانشاه سرپرست فرمانداری قصرشیرین با اشاره به اینکه روند افزایشی تردد زواز ار مرز خسروی همزمان با روزهای تاسوعا و عاشورا آغاز شده، پیش‌بینی کرد در ایام منتهی به اربعین پیک تردد روزانه نزدیک به ۱۵۰ هزار نفر را از این مرز داشته باشیم.

به گزارش پایگاه خبری نقش نیوز ، محمد نجفی در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه از آغاز محرم افزایش تردد زوار از مرز خسروی را شاهد هستیم، گفت: طی روزهای تاسوعا و عاشورا میزان تردد نسبت به روزهای قبل تقریبا دو  برابر شد.

وی ادامه داد: این روند افزایشی همچنان ادامه‌دار خواهد بود و در ۱۰ روز منتهی به اربعین پیک تردد زوار را خواهیم داشت که پیش‌بینی می‌شود به روزانه حدود ۱۵۰ هزار نفر نیز برسد.

سرپرست فرمانداری قصرشیرین تردد کنونی زوار از مرز خسروی را ۲۴ ساعته اعلام کرد و یادآور شد: خوشبختانه در این ایام مشکلی برای تردد و یا ارائه خدمات به زوار وجود نداشت و به تدریج برای ارائه خدمت به بیش از ۱.۵ میلیون زائر اربعین در مرز خسروی آماده خواهیم شد.

نجفی با بیان اینکه همه امکانات برای اسکان، پذیرایی و حمل و نقل زوار فراهم است، خاطرنشان کرد: مقدمات کار از پایان اربعین سال گذشته آغاز شد و اکنون دستگاه‌های مختلف نیز برای فراهم کردن زیرساخت‌ها پای کار هستند.

وی همچنین از برنامه‌ریزی برای افزایش گیت‌های تردد مسافری نیز خبر داد که قرار است با هدف تسریع در عبور زوار به حدود ۲۰۰ گیت در دو طرف برسد.

به گفته سرپرست فرمانداری قصرشیرین ، لازم است طرف عراقی نیز برای ارائه خدمات شبانه روزی در آن طرف مرز جدیت بیشتری داشته باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا