آخرین اخباراقتصادی

چگونگی دستیابی به اهداف مالی – موفقیت

مهندس امین رشیدی

تعیین اهداف مالی می تواند نقش موثری در رسیدن به موفقیت مالی داشته باشد. دراین راستا ، حتما عواملی که برای دستیابی به این موضوع مهم در کسب و کار دارد را در اولویت برنامه ریزی های خود قرار دهید ، تا به نتایج دلخواه خویش نایل شوید.

ازهزینه کرد خود در فعالیت های کارآفرینانه غافل نشوید. این موضوع دقیقا عامل اصلی موفقیت و یا شکست بسیاری از فعالیت های کارآفرینانه است. یادتان باشد ، موفق ترین کارآفرینان جهان با هرمیزان درآمد و ثروت، اگر نظارتی بر روی درآمد و یا به اصطلاح دخل و خرجشان نداشته باشند در مقطعی از زمان با مشکلات بزرگی روبرو خواهند شد. تنظیم اهداف مالی در راستای اهداف کاری می تواند دو مولفه ی لازم برای موفقیت کسب و کارتان به شمار آید. به همین علت یکی از تفاوت های عمده بین افراد ثروتمند و کسانی که از ثروت چندانی برخوردار نیستند، آن است که ثروتمندان از سرمایه ی خود بهره ی لازم را کسب  کرده ، در حالیکه سایر اقشار جامعه از این مهم غافلند. از اینرو سرمایه می تواند، ابزاری برای رسیدن به اهداف مالی تعیین شده از این دست به حساب آیند.

اما چگونه می توانیم با وجود تمام مشغله های کاری در یک فعالیت کارآفرینانه حواسمان به دخل و خرجمان باشد. یکی از اولین گام های مدیریت سرمایه، بودجه ‌بندی است. این موضوع به شما کمک می کند تا تصویر دقیقی از موقعیت اقتصادی تان داشته و با گروه بندی آن براحتی، مخارج غیرضروری را تقلیل داده و یا حذف کنید. بودجه می تواند راهنمای تعیین اهداف مالی شما باشد و بهترین وسیله ای است که می‌توانید در کنار درآمد مالی  خود، تولید ثروت نمایید. چه اهداف کوتاه مدت و چه اهداف بلند مدت که به شدت با موفقیت کسب و کارها گره خورده است. چرا که یکی از عوامل موثر برای دستیابی به استقلال مالی و موفقیت در فعالیت های تجاری، توجه به میزان پول و بودجه ای است که برای امور مختلف خود صرف می نمایید. بر مسیر مالی کار و زندگی خود واقف باشید و همواره اطلاعات لازم و دقیقی از ورودی ها و خروجی های خود داشته باشید. به این منظور از افراد کاربلد استفاده نمایید. تقسیم وظایف کنید، حتی اکر در این مسیر متحمل هزینه های اضافی می شوید. چرا که این هزینه کرد اندک، صرفه های اقتصادی هنگفتی را به جیب شما برمی گرداند.

البته برنامه ریزی هدفمند در کنار بودجه بندی، نقش اساسی را در زندگی کارآفرینان بزرگ و مطرح دنیا بازی می کند. چرا که اکثریت آنان بر این عقیده‌اند که برنامه ریزی های کوتاه مدت و بلند مدت باعث ثبات در تصمیم گیری های بزرگ شده و اجازه ی غلبه هیجانات لحظه ای در کسب و کارتان را هرگز نخواهد داد. مثل اتفاقی که در این دوسال همه گیری کرونا افتاد. شاید بسیاری از کسب و کارها ، تاب مقاومت در برابر این بحران مالی را نداشتند. اگر قبل از بروز این تغییرات مالی و بحران های احتمالی، برنامه پولی روشن و مشخصی داشته باشید به سرعت با این تغییرات سازگار شده و لطمات واردشده بر کسب و کارتان به حداقل خواهد رسید.

اهداف مالی و کاری
اهداف مالی و کاری

حساب ورودی و خروجی های سرمایه خود را داشته باشید تا بتوانید از عهده انواع بدهی ها و وام‌های بانکی و پرداخت اقساط شان برآیید. چرا که تسویه دیونی از این قبیل یک نیروی فزاینده‌ای برای صاحبان کسب و کار ایجاد می‌نماید که سرعت پیشرفت تان را چندین برابر خواهد کرد و در نهایت داشتن مجموعه ای از اهداف برای پس‌انداز و سرمایه گذاری می تواند برای شما بسیار مفید بوده و انگیزه ی مضاعفی برای کسب و کارتان محسوب گردد. اهداف مالی در کنار اهداف کاری شما را به موفقیت نزدیک تر می سازد. اگر بیش از نود درصد استارت آپ ها در همان شروع کار خود شکست می خورند، به جرات می توان گفت ، بزرگ ترین عامل در تجربه ی این شکست، شکست مالی است که بی تردید از روشن نبودن اهداف مالی کسب و کارها نشات می گیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا