رئیس جمهور:دولت مجری منویات مقام معظم رهبری خواهد بود - پایگاه خبری نقش نیوز
آخرین اخبارسیاسی

رئیس جمهور در جلسه هیأت دولت؛دولت خود را ملزم به اجرای منویات مقام معظم رهبری می‌داند

 رئیس جمهور تصریح کرد: دولت خود را ملزم به اجرای منویات مقام معظم رهبری می‌داند و همه اجزای دولت وظیفه دارند تا برای تحقق فرامین ایشان تلاش کنند.

به گزارش نقش نیوز ، آیت‌الله «سید ابراهیم رئیسی» روز چهارشنبه در جلسه هیأت دولت به بیانات راهبردی رهبر معظم انقلاب در دیدار روز گذشته با دانشجویان و فعالان تشکل‌های دانشجویی در خصوص اهمیت و جایگاه علم و فرهنگ با محوریت دانشگاه اشاره کرد و همه اجزای دولت را موظف به تلاش برای تحقق فرامین ایشان دانست.

رئیس جمهور، حفظ هویت علمی، دینی و انقلابی دانشگاه را مهمترین دغدغه مطرح شده از سوی مقام معظم رهبری در این دیدار دانست و گفت: دشمن همواره تلاش کرده تا هویتی که دانشگاه به برکت انقلاب اسلامی به دست آورده، مخدوش کند و همه ما وظیفه داریم مانع اجرای این نقشه شوم شویم.

آیت‌الله رئیسی، امیدبخشی به دانشجویان را از دیگر دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب بیان کرد و افزود: یکی از مشکلات دانشجویان بعد از فارغ‌التحصیلی، اشتغال است که باید وزارت علوم با همکاری وزارت‌خانه‌های صنعت، معدن و تجارت (صمت) و تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای این مسأله برنامه‌ریزی کنند.

رئیس جمهور با تأکید بر اینکه دولت مجری منویات مقام معظم رهبری خواهد بود، از معاون علمی خود و وزیر علوم خواست با همکاری بخش‌های مرتبط، راهکارهای اجرای بیانات مقام معظم رهبری را بررسی و پیگیری کنند.

آیت‌الله رئیسی ساماندهی وضعیت خوابگاه‌ها را نیز امری مهم و ضروری دانست و وزارت علوم و سازمان برنامه و بودجه را مأمور رسیدگی فوری به این مسأله کرد.

قوه مجریه از دانشگاه نیز به عنوان «اتاق فکر دولت» یاد کرد و از استادان دانشگاه و دانشجویان خواست که به صورت مسأله‌محور موضوعات مهم کشور از جمله مباحث مربوط به آب، قاچاق کالا، توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان و جلوگیری از خام‌فروشی را بررسی و برای حل آنها راهکار ارائه دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا